Zabawa z językiem niemieckim

W środę, 14.01.2015r. w naszej szkole miała miejsce wizyta Deutsch Wagen Tour. Kolorowe auto przyjechało do nas prosto z Instytutu Goethego w Krakowie z mnóstwem fantastycznych ćwiczeń i gier. Lektor języka niemieckiego– pani Beata Hadasz przeprowadziła wyjątkowe zajęcia oparte na niekonwencjonalnych metodach nauczania. Wspólne zabawy z j. niemieckim miały na celu pokazanie uczniom, że nauka języka obcego może być bardzo prosta i przyjemna.

„Niemiecki na wesoło”– bo tak również mówi się o projekcie, świetnie motywuje do poznawania nowych słów oraz gromadzenia informacji dotyczących krajów niemieckojęzycznych. Uczniowie naszego gimnazjum poznawali słówka i zwroty niemieckie, a także przypominali sobie już wcześniej poznane słownictwo poprzez grę w piłkę, zabawy z chustą, układnie puzzli, pracę z mapą, rozwiązywanie quizów. W czasie zabaw językowych nie brakowało śmiechu i głośnego dopingu. Zajęcia te zostały entuzjastycznie przyjęte zarówno przez prymusów, jak i tych uczniów, którzy potrzebują zachęty do nauki.

Przygotowaniem wizyty oraz pomocą w jej przeprowadzeniu zajęła się nauczycielka j. niemieckiego- p. Monika Kotfis

Relację filmową z tego przedsięwzięcia można obejrzeć na portalu oswiecimonline.pl

Piszą o nas na blogu projektu- zobacz relację: http://blog.goethe.de/deutsch-wagen-tour/archives/3728-Rund_um_den_Winter_-Besuch_in_Oswiecim.html