Piknik Rodzinny

W sobotę 7 czerwca w naszym gimnazjum odbył się X Piknik Rodzinny. Wzięli w nim udział uczniowie, ich rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Sprzymierzeńcem okazała się piękna pogoda, która pozwoliła na wesołą zabawę na boisku szkolnym.
Punktualnie o godz. 10-tej imprezę oficjalnie rozpoczęła pani dyrektor Iwona Kolasa. Pierwszym punktem pikniku było przedstawienie pt. „Kopciuszek na wesoło” –  humorystyczna i uwspółcześniona wersja popularnej baśni.

Refren piosenki kończącej spektakl- „Będzie zabawa, będzie się działo” zapowiedział dalsze atrakcje:
sportową rywalizację w wielu konkurencjach przygotowaną przez uczniów w ramach projektu edukacyjnego

międzyklasowy konkurs na plakat „Wolność. Co to takiego?”

aukcję prac plastycznych uczniów naszej szkoły

bieg patrolowy w stronę zdrowia

malowanie twarzy dla najmłodszych

pomiar cukru dokonywany przez naszą nieocenioną Panią Pielęgniarkę

Na spragnionych ochłody czekał w holu szkoły dobrze zaopatrzony bufet z zimnymi napojami i pysznymi wypiekami  dostarczonymi przez każdą klasę oraz grillowana kiełbaska „pod chmurką”.

Zwolennicy zdrowej żywności mieli możliwość skosztować  potrawy przygotowane według zasad zbilansowanej diety.

Interesującym punktem pikniku była prezentacja walki bokserskiej przez pięściarza wagi średniej Łukasza Wawrzyczka i członków amatorskiej grupy bokserskiej Unia Boxing Oświęcim. Swoimi umiejętnościami w tej dziedzinie popisali się uczniowie naszej szkoły- Jan Malej i Wojciech Tadeusz.

pokazy policyjne

Podczas pikniku odbył się także pokaz projektów edukacyjnych z historii i wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie klas drugich przedstawili efekty swojej całorocznej pracy . Etiuda filmowa „ Ucieczka z Auschwitz”, „Walizka Hany – podróż retrospektywna”, „Historia galerii Niwa” wzbudziły podziw i wywołały wzruszenie u rodziców, uczniów i nauczycieli.

Na zakończenie pikniku zwycięzcy konkursów i zawodów odebrali  z rąk pani dyrektor nagrody

Wszyscy bawiliśmy się świetnie 🙂