GRA MIEJSKA „BIEG PO ZDROWIE”

Niech każdy kto chce i może żyje zdrowo! Na sportowo!

14 maja 2014 roku w ramach „Roku Aktywnego i Zdrowego Stylu Życia” reprezentacja naszego gimnazjum składająca się  z uczniów klasy Ia i IIIa wraz z panią Dorotą Smyczyńską i Danutą Mitoraj wzięła udział w grze miejskiej „Bieg po zdrowie”. Na imprezę zorganizowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną przybyli przedstawiciele szkół gimnazjalnych z Oświęcimia.  Zgromadzonym w Auli Św. Wawrzyńca organizatorzy wyznaczyli zadania do wykonania. Określone na mapie punkty zlokalizowane były głównie w okolicach Starego Miasta– najwięcej w okolicach Rynku Głównego.

Do „Biegu po zdrowie” wystartowaliśmy jako pierwsza drużyna. Trasa wiodła z MBP do siłowni Strefa Fitness, gdzie nasi uczniowie bezbłędnie wykonali trudne ćwiczenia. Rozpoczęliśmy więc bardzo dobrze, co dodawało wszystkim pozytywnej energii i chęci do pokonywania kolejnych zadań.
Dalsza droga prowadziła do Urzędu Miasta- Działu Promocji– Centrum Dietetycznego Naturhouse– Bodypak–suplementy diety– Smakosz Ekoprodukty– Księgarnia Logos– Algia– sklep zielarski– Pro Eko– zdrowa żywność.

Po sporej dawce ruchu i wykazaniu się wiedzą z zakresu zdrowego odżywiania chętnie wróciliśmy nieco zmoczeni do auli, by osuszyć nasze ubrania i wysłuchać jeszcze prelekcji dietetyka. Warto zastanowić się nad naszym stylem życia i dotychczasowymi nawykami żywieniowymi.  Zaangażowanie i wysiłek zostały zostały nagrodzone. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Urząd Miasta oraz dyplomy dla każdej drużyny.

Opracowała: Danuta Mitoraj