DZIEŃ WOLNOŚCI 02-07.06.2014

tf

W ramach akcji „Dzień Wolności de. I Tag der Freiheit.pl” organizowanej przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży w dniach 1-17 czerwca 2014 odbędzie się 220 projektów w całej Polsce i Niemczech. To między innymi konkursy plastyczne, warsztaty filmowe, dyskusje: wszystkie dotyczą polsko– niemieckich motywów na drodze do wolności. Ich organizatorami są szkoły, stowarzyszenia, hufce pracy i inne instytucje pracujące z młodzieżą.

Również nasza szkoła włączyła się do tej akcji.

W dniach 02-07.06.2014 uczniowie i goście naszego gimnazjum będą mogli obejrzeć wystawę zdjęć i materiałów prasowych przygotowaną przez uczniów klas III.

Prezentację dotyczącą wydarzeń w Polsce z roku 1989 wykonały Magdalena Palka oraz Paulina Piwowarczyk. Historię Niemiec sprzed 25 lat przybliża nam Krzysztof Copija.
04.06.2014 wszyscy uczniowie naszej szkoły obejrzą prezentacje multimedialne wykonane przez Filipa Niemca, Jakuba Nowaka oraz Kingę Król i Angelikę Stanek.
Natomiast w sobotę, podczas Pikniku Rodzinnego, uczniowie wezmą udział w konkursie plastycznym zatytułowanym: „Wolność. Co to takiego?”.
Najlepsze prace ozdobią ściany naszego gimnazjum, a ich autorzy otrzymają nagrody, które otrzymaliśmy od Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.